https://www.rivia.sk/cestne-bicykle/

Nový ebike SCOTT LUMEN eRide

Začiatkom decembra predstavil SCOTT svetu novú modelovú radu. Jedná sa o modelovú radu LUMEN eRIDE. Lumen je nadupaný novými technológiami, je skvelou alternatívou voči elektrobicyklom so silnejšou batériou, kde vyniká svojou nízkou váhou, ktorá nepresiahne 18kg. LUMEN v sebe kombinuje to najlepšie so sveta bicykla a elektrobicykla. Netreba premýšľať nad dĺžkou brzdnej plochy ani hmotnosťou. LUMEN je elektrobicykel pre bikerov, so všetkými výhodami bežného trailového bicykla, s pridanou podporou motora. 

scott lumen eride

Kmeňové vlastnosti modelovej rady SCOTT Lumen eRIDE

-360Wh batéria

-váha od 15,6kg po 17,6kg

-integrovaný zadný tlmič v ráme ovládaný cez TWINLOC

-nastavenie pruženia tlmičov (vidlice a zadného tlmiča) pomocou TWINLOCU

-zdvih 130/130mm

- ovládanie displeja na riadidlách+chytrá aplikácia v mobile

OVLÁDANIE NA RIADIDLÁCH

Systém sa ovláda z riadidiel pomocou minimalistického ovládača spárovaného s displejom zapusteným do hornej rámovej trubky. Režimy ide ľahko meniť a vdaka ergonomickému umiestneniu ovládača na riadidlách ich máte za jazdy neustále pod kontrolou. To isté platí pro režim vedenia bicykle (walk mode).

Integrovaný tlmič

Nová pohonná jednotka TQ a jej vlastnosti

TQ je nemecká spoločnosť založená roku 1994, ktorá sa špecializuje na elektrické komponenty naprieč radou priemyselných odvetví. Motor HPR50 sa vyznačuje nevídaným pomerom hmotnosť batérie →výkon: a to váha 1,8 kg  : výkon 50 Nm. Vo výsledku je ebike ľahší a má tichší chod motora pričom pocit pri šlapaní je prirodzenejší a dožičí skutočný zážitok z jazdy. Koniec koncov na ebiku ste v prírode.

Ovládanie polohy otvorenia tlmičov pomocou TWINLOC

Lumen je vybavený systémom tlmenia TwinLoc, ktorý dáva jazdcovi na výber medzi rôznymi režimami otvorenia tlmičov a to súčasne - descent (otvorený), traction control (polootvorený) a lockout (zavretý), vdaka TWILOC sa účinne mení geometria bicykla, citlivosť tlmenia. Čím bicykel získava na všestrannosti, kedže si jazdec vie zdvih tlmičov prispôsobiť terénu a štýlu jazdy podľa potreby.

Ovládanie TWINLOC sa nachádza pod riadidlami spoločne s ovládačom teleskopickej sedlovky na ľavej strane riadidiel. 

Nechajte sa inšpirovať

SCOTT LUMEN eRIDE 900 SL

scott lumen 900 sl

SCOTT LUMEN eRIDE 900

scott lumen 900

 

SCOTT LUMEN eRIDE 910

scott lumen eride 910

SCOTT CONTESSA LUMEN eRIDE 900

scott contessa lumen eride 900

Pre viac info:https://www.scott-sports.com/cz/cs/lumen

V prípade záujmu o nový LUMEN: https://www.rivia.sk/scott-lumen-eride-900/